ZPĚT Hlavní strana
Délka sukně, která je ta nej?

Délka sukně, která je ta nej?

V dnešní době můžeme nosit střihy sukní, barvy, vzory, materiály a hlavně délky, jaké jen chceme. Ale tak jednoduché to zase není. I zde existují určitá pravidla, kterými je dobré se řídit. Víte jaká? A jaký typ sukně sluší právě Vám?

 

Pravidlo čím kratší, tím lepší, doopravdy neplatí snad ani u teenagerů. Délku sukně volíme především dle typu postavy nebo dle společenské příležitosti.

V klidu se postavte před zrcadlo a prohlédněte se. Nejde o to, hledat na sobě chyby. Naopak zkoumejte, co je na Vás hezké, co chcete zvýraznit. Máte štíhlý pas, útlé boky, dlouhé nohy, nebo pěkné kotníky? Při výběru konkrétní sukně se pak budete snadněji orientovat.

Máte štíhlý pas a širší boky, drobnější hrudník a ramena, tedy postava typu hruška? Nejlepší volbou pro Vás je sukně pouzdrová, která Vás krásně obejme a zvýrazní štíhlý pas. Musí však správně sedět velikost. Nekupujte příliš vypasovanou, ani volnou. Zavinovací sukně je dobrou volbou, vybírejte splývavé materiály, které okopírují Vaše boky. Nikdy nekupujte sukni z pevných a tuhých materiálů. Zapomeňte na sukně řasené a výrazně nabírané. Volte vždy tmavší barvy a nikdy nevybírejte výrazné a velké vzory. Pokud máte krátké nohy, slaďte barvu sukně a punčoch. Na horní část těla vybírejte barvy světlejší a zvýrazňujte. Noste třeba výstřihy do V, šátky nebo nápadné korále. Obecně volte délku těsně pod kolena. Pro menší postavy se příliš nehodí dlouhé sukně.

Postava typu jablko, má nevýrazný pas, zpravidla volnější bříško. Pro Vás se hodí cokoli, co odpoutá pozornost od Vašeho pasu. Zapomeňte na sukně s vysokým pasem a nikdy nepoužívejte pásky. Nejvhodnější pro Vás budou sukně rovného střihu, nebo sukně mírně do áčka. Upřednostňujte volné, rovné a splývavé siluety sukně či šatů. Menší postavy si mohou dovolit kratší délky. Odhalí tak nohy, které budou vypadat opticky delší. Pokud si na mini délku netroufáte, nebo se nehodí k Vašemu společenskému postavení, zvolte délku těsně nad kolena.

Postava typu X, neboli typu přesýpacích hodin. Ve Vašem případě je výběr vcelku na Vás. Vaše postava je souměrná, nemusí Vás trápit ani pár kil navíc. Ideální jsou sukně pouzdrové, ale můžete nosit i sukně nabírané, balónové a sukně, které zvýrazní Váš štíhlý pas. Ideální délka, je těsně pod kolena.

Majitelky chlapecké postavy by rozhodně měly volit cokoli, co pomůže zvýraznit a vytvarovat ženské křivky. To jsou sukně skládané, nabírané, do áčka nebo balónové. Délka sukní může být do půlky stehen nebo těsně nad kolena.

Pokud si stále ještě nejste jistá, která sukně je pro Vás ta pravá. Máme pro Vás pár obecných tipů na závěr.

Univerzální délka sukně je do středu kolen, to je klasika, s kterou nesáhnete vedle. Oblíbené jsou sukně pouzdrové, které sluší většině postav. Pro menší postavy se nehodí dlouhé sukně. Majitelky dlouhé štíhlé postavy, by naopak měly zapomenout na minidélku. Krátké nohy opticky prodlouží, když sladíte barvu sukně a punčoch. Krátké tělo zase opticky prodlouží delší top.

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo