ZPĚT Hlavní strana
Domácí mazlíčci a dovolená: možností je dost!

Domácí mazlíčci a dovolená: možností je dost!

Na dovolenou se těšíte už řadu měsíců a nyní se konečně blíží. Co ale udělat s vaším zvířecím miláčkem? Zatímco rybičky či želvu vám ochotně nakrmí soused, se psem či kočkou už je to těžší.

U nás psa ochotně hlídá manželova maminka (se zahradou není péče o něj tak náročná, odpadá venčení). Už se nám ale stalo, že jsme na dovolenou vyrazili společně a hledali pro něj jiné hlídání. Nebylo to snadné. Dnes vám přináším několik tipů, jak tuto na první pohled bezvýchodnou situaci řešit.

Chcete se na dovolené věnovat turistice a máte strach, že by váš pes výlety nezvládl a vaše kočka za pár hodin zlikvidovala hotelový pokoj? Nejjednodušší je sehnat si hlídání u rodiny nebo přátel. Pokud ale kamarádka trpí alergií a vaše sestra se psů bojí nebo plánuje dovolenou ve stejném termínu, nezbude vám, než hledat pomoc „u cizích“.

Své zvíře můžete svěřit do rukou profesionálům, kteří mu zajistí veškerý komfort a pohodlí a vy si můžete užít bezproblémovou dovolenou bez starostí o to, že babička psa přejídá a švagr neposlušné zvíře bezstarostně vypustí z vodítka.

Ceny za tuto službu nejsou nijak přehnané a na internetu najdete různé možnosti v rámci vašeho bydliště. Službu si to ale chce rezervovat s předstihem. Ne všude budou mít volno a osvědčené „psí hotely“ jsou rezervované už v jarních nebo dokonce zimních měsících.

Pokud si však dovolenou bez svého mazlíčka nedovedete představit, naplánujte si prázdniny tak, abyste ho mohli vzít s sebou. Dnes již cestovní kanceláře označují hotely, kde je možné být ubytován i se zvířecím doprovodem. Pro psa je podle odborníků navíc méně stresující dlouhá cesta než to, že ho necháte u cizích lidí.

Pokud však vyrážíte do zahraničí, pozor na povinné náležitosti, které je třeba před odjezdem splnit.

Nezapomeňte na:

  • povinné očkování, které není propadlé
  • identifikační čip (v případě ztráty či odcizení pomůže k identifikaci)
  • zdravotní osvědčení vydané veterinářem
  • pojištění zodpovědnosti za škodu způsobenou vašim miláčkem
  • evropský pas pro domácí zvířata (nutnost pro země EU)

Ať už si zvolíte jakoukoliv možnost, užijte si bezproblémové léto a krásnou dovolenou. Nezapomeňte se o vaše zkušenosti (ať už jsou dobré nebo špatné) podělit na mém facebooku. A nezapomeňte své zvíře na prázdniny pořádně vybavit!

U nás letos hlídá manželova maminka. My se těšíme na dovolenou u moře a pes na obří zahradu.

 

 

Crédit photographique © Martina Osmy - Fotolia.com

 

Související obrázky

   

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo