ZPĚT Hlavní strana
Citron je zdravý: hodí se při dietě, péči o vlasy i zuby

Citron je zdravý: hodí se při dietě, péči o vlasy i zuby

Citron je bohatý na vitamín C (52 mg na 100 g), minerály a má nízký obsah kalorií (35 kalorií na 100 g). Představuje základní potravinu, kterou můžeme použít pro péči o obličej, zdraví a snadno je zařadit do dietního stravovacího režimu.

Zářivá pleť

Přejete si rozzářit Vaši pokožku? Každé ráno vypijte sklenici šťávy z citrónu a vlažné vody. Pozor: pijte ji ihned po probuzení, zejména na lačno! A samozřejmě přidejte cukr. Díky tomuto nápoji budete plná energie po celý den!

Doplněk diety

Citrón potlačuje chuť k jídlu a také na sladké. Proto si připravte lahev vody a citrónové šťávy, kterou pijte během celého dne. Citrón se také vyznačuje detoxikačními účinky a příznivě ovlivňuje spalování tuků.

Lesklé vlasy

Obnovte lesk vašich vlasů a po běžném umytí šampónem je opláchněte vodou s citrónem. Blondýnkám doporučuji aplikovat trochu citrónové šťávy přímo do vlasů, čímž se světlá barva vlasů rozzáří do přirozených blond tónů.

Přírodní přípravek proti vráskám

Díky svým antioxydačním vlivům představuje citrón účinný prvek, který aktivně bojuje proti známkám stárnutí. Na vatový tampón naneste citrónovou šťávu, přidejte několik kapek olivového oleje a aplikujte na obličej.

Krásné zuby

Na závěr čištění zubů si vypláchněte ústa, ponořte váš kartáček na zuby do citrónové šťávy, vyčistěte a znovu vypláchněte. Zářivě bílé zuby zaručeny!

Proti akné a mastné pleti

Měla byste vědět, že citrón stahuje póry a působí antibakteriálně. Aplikujte ho tedy vatovým tampónem na mastné zóny, eliminuje tak vznik komedonů a černých teček, stahuje póry a dezinfikuje. Rada: aplikujte večer před spaním.

A jaké jsou Vaše tipy? Napište mi na facebook!

 

 

 

 

 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo