Pečujte o svá chodidla! Vrátí se vám to nastokrát!

Bolest chodidel umí být velice nepříjemná a dokáže pěkně znepříjemnit pohyb i odpočinek. Pokud se o svoje plosky správně staráte, můžete si od nepříjemností pomoci. Nemusíte nutně chodit na pedikúru, některé procedury zvládnete v pohodlí vlastního domova. Jak tedy na to péči o chodidla?Domácí pedikúra není složitá.

Pokud se rozhodnete udělat si pedikúru sami doma, vězte, že to není nic složitého. Stačí si připravit do lavoru teplou vodu s koupelovou solí, šťávou z jednoho citronu nebo trochou octa. Pohodlně se usaďte a alespoň 10 minut nechte chodidla v lázni. Potom už může přijít na řadu pemza, případně další nástroje na odstraňování ztuhlé kůže. Nezapomeňte také na úpravu nehtů nůžtičkami a pilníkem.Kosmetika změkčí a navoní.

Mnoha lidem už se osvědčila také různá kosmetika určená pro nohy a nehty. Jsou to zejména různé balzámy a zjemňující krémy. Mnoho lidí také používá účinné antiperspiranty a jinou péči o chodidla, která zajistí, že nohy budou stále příjemně vonět.Používejte vlastní nástrojePři péči o nohy používejte pouze své vlastní nůžtičky, pilníky i pemzy. Je to podstatně hygieničtější a můžete se vyhnout nepříjemným infekcím. Někteří lékaři dokonce doporučují nástroje po každém použití vydezinfikovat.

Proti únavě pomáhá cvičení i obuvJistě mi potvrdíte, že bolest chodidel umí být velice nepříjemná. Dá se jí předejít nebo ji alespoň zmírnit. Pomoci si můžete speciálním cvičením, pravidelným protahování a také speciální obuví. Boty musejí být dostatečně široké, ohebné a měly by také zajistit dobrou fixaci nohy.Pravidelná péče je nutnáNejdůležitější ze všeho je pravidelnost. Uvidíte, že když se o nohy budete starat pravidelně, vrátí vám to a únava a bolesti už nebudou tak velké.

Pedikúra stačí jednou za čas, ale každý den myslete alespoň na to, abyste nohy namazali krémem! Uvidíte, že pak budou vaše nohy vypadat v pantoflích nebo sandálech naprosto skvěle!

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo