ZPĚT Hlavní strana
Jak vybrat správnou podprsenku? Hlavní je pohodlí

Jak vybrat správnou podprsenku? Hlavní je pohodlí

Podprsenka nedávno slavila stoleté výročí. V roce 1912 vznikl první model, který měl do dnešní podoby tohoto prádla ještě hodně daleko, ale už byl velkým pokrokem proti šněrovačkám a těsným korzetům. První model vznikl v továrně pana Sigmunda Landauera v německém Stuttgartu.

V dnešní době je již na trhu obrovské množství typů a druhů podprsenek. Nalezneme zde modely všech barev a střihů, ze kterých si vybere jistě každá žena. Co se týká materiálů, jsou samozřejmě nejoblíbenější modely s příměsí různých elastických vláken jako je elastan či lykra. Příjemné - a hlavně krásné - jsou i podprsenky ze saténu, mikrovlákna, krajky či tylu.

Pokud bychom chtěli podprsenky dělit podle střihu či typu, tak existují klasické a módní. Klasické podprsenky jsou z materiálů pevnějších, celkově robustnějšího střihu, širšími ramínky, s tvarovanými košíčky a komfortem, který ocení především ženy s větším poprsím. Tyto modely pak mohou být s kosticemi i bez kostic.

Kostice se nacházejí ve spodní části košíčků, kde poprsí zpevňují a poskytují podporu a dále pak v postranních částech v oblasti pod paží, zde zabraňují přetočení či shrnutí spodní části podprsenky a samozřejmě také zpevňují. Lze však říci, že více vyvinuté ženy dávají přednost modelů bez nich, neboť u většího poprsí mohou kostice někdy působit určité nepohodlí a otlaky.

Podprsenky, stejně jako další prádlo a oblečení, podléhají módě, takže se na nich objevuje mnoho aktuálních ozdobných prvků. Mohou být různě vyšívané, prošívané, zdobené mašličkami či kamínky.

Zvláštními kategoriemi jsou pak ještě vyšívané zmenšující a zvětšující podprsenky. Účel zvětšujících podprsenek je jasný. Toto prádlo disponuje takzvaným efektem push-up. Toho je docíleno vkládáním či všíváním různých pěnových či gelových vycpávek. Tyto vycpávky v dolní části poprsí ňadra nadzvednou - z toho anglický název push-up - a efekt větších prsou je tu! 

Zmenšující podprsenky tvz. minimizery jsou velkou pomocí pro ženy, kterým příroda nadělila v horním objemu poněkud více, a nechtějí svou situaci řešit operativně. Taková podprsenka dokáže zmenšit poprsí až o 2 velikosti a zároveň je zachován maximální komfort nošení. Tyto modely mají často pohodlná široká ramínka, neboť velké poprsí klade vysoké nároky také na ramena a záda. 

Za zmínku určitě stojí také podprsenky pro ženy po operaci prsů. Bohužel v dnešní době takových žen přibývá a přes veškerou osvětu se závažné nemoci prsů týkají stále mladších žen. Podprsenky určené pro tyto ženy mají speciální „kapsu" pro vsunutí protézy prsu, jinak se ale vzhledově nijak neliší od běžného módního prádla. 

A jaké prádlo upřednostňujete Vy? Napiště mi na facebooku!

 

 

 

Související obrázky

     

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo