Svetry, pulovry a kardigany

Každý máme ve skříni nějaký ten svetr. Svetry patří k základním kouskům každého šatníku, jsou pohodlné, příjemné a teplé. Lze je nosit na sportovní způsob i elegantně. Kolik míst zabírají v té Vaší skříni? Svetr, pulovr, kardigan. A víte, který je který?

Svetrům to chvíli trvalo, než dorazily do našich šatníků jako běžná denní součást našeho oděvu. Zpočátku se nosily jen jako doplněk sportovního oblečení například na golf nebo cyklistiku. K masovému rozmachu došlo až počátkem dvacátého století. A stejně jako ostatní kousky oblečení podléhají módním trendům doby. 

Pulovr je nejčastější druh svetru. Je pletený, bez zapínání a obléká se přes hlavu. Pulovr může být krátký, dlouhý, sportovní, elegantní, s krátkým rukávem i se stojáčkem, s kulatým výstřihem nebo výstřihem do V, s rozhalenkou nebo rolákem, jednobarevný i se vzorem.  Zpravidla tyto všechny modely označujeme jednoduše jako svetr.

Stručně pár drobných doporučení jak nosit ty nejoblíbenější.

Svetr s kulatým výstřihem doplňte šátkem či šálkou, výrazným šperkem na krk nebo pod ně oblečte košili s límečkem.

Svetry s výstřihem do „V“ obecně vypadají báječně jen tak na tělo, případně je doplňte košilí s límečkem.

Svetry s rolákem můžete obléci elegantně k sukni nebo sportovně k džínám. Zbytečně je ničím nedoplňujte, nechte jen čisté vytvarované linie vaší postavy.

Vesty neboli svetry bez rukávů jsou ideální pro vrstvení. Oblečte jej na košili, tričko, šaty.

Kardigan je v posledních letech velmi vyhledávaný model pro svou jednoduchou eleganci, univerzálnost i nadčasovost. Je to pletený svetr s výstřihem do V a zapínáním vpředu po celé délce. Kardigan můžete nosit téměř ke všemu. Pořiďte si jeden tmavý, jeden světlý, případně jeden barevný a kombinujte s tričkem, k šatům, sukni i kalhotám. Noste jej pod sako i místo lehké bundy. Doplňte šálou nebo nechte vyniknout samostatně jeho jednoduchou eleganci.

Svetry prostě patří k základní výbavě každého šatníku. Stačí vybrat pár klasických kousků, díky kterým vytvoříte mnoho kombinací a máte vystaráno na celý rok. Do práce, na výlet i do divadla.

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo