ZPĚT Hlavní strana
Nesmrtelné legíny se hodí pro formální příležitosti i pro doma

Nesmrtelné legíny se hodí pro formální příležitosti i pro doma

Dámské legíny jsou hitem posledních pár let. Jak je správně nosit a kombinovat? Ráda Vám poradím, není to složité.

Určitě jste si už všimla, jak obrovskou renesanci zažívá kousek oblečení zvaný legíny. V rámci módních „retro" návratů k nám tento dámský model oblečení doputoval zpět z 80. a 90. let. A jeho návrat byl provázen patřičnými ovacemi, protože legíny patří k nejoblíbenějším, nejpohodlnějším a nejuniverzálnějším kouskům oděvu v celé historii.

Vzpomeňme si na středověk, kdy legíny nenosila jen pážata, ale i šlechta a panovníci. V těchto dobách byly legíny výlučně pánským oděvem. To se při jejich několika návratech změnilo. Legíny dnes nosí téměř výhradně ženy a dlužno dodat, že ženy všech typů postav.

Legíny si s vhodným vrškem může obléci skutečně i plnoštíhlá žena, stačí zvolit tmavší barvu a delší horní díl. Dlouhé vzdušné tuniky či šaty ke kolenům a není nutné se kvůli pár kilům navíc v nošení legín výrazně omezovat.

Dnešní podoba legín je díky novým komfortním materiálům s elastomerovými vlákny jako jsou elastan, lykra a spandex již zcela jiná než dříve. Jsou skutečně mimořádně přiléhavé a zároveň velmi pohodlné.

Co se týká střihů, není to jen základní hladké provedení, ale velmi oblíbené jsou i tzv. tregíny. Tregíny jsou vlastně takové modernější kaliopky, známé ze 60. let, které mají mnoho prvků společných s kalhotami, ale protože jsou velmi pružné a přiléhavé, vypadají jako legíny.

Dalším zajímavým tipem legín jsou tzv. džegíny. Jak již sám název napovídá, jedná se o kombinaci džínů a legín. Tedy vzhled džínů spíše napodobují, charakteristické prvky jako zapínání a kapsy mají často pouze „namalované".

Délky, barvy a vzory legín jsou, ostatně jako mnoho dnešních módních kousků, velmi rozmanité. Na léto jsou vhodné také legíny krátké! Vzhledem k jejich charakteru, kdy slouží spíše jako doplněk než jako nosný model, se však na ulicích budeme setkávat nejčastěji s tmavšími barvami a méně výraznými vzory.

 

  

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo