ZPĚT Hlavní strana
Objevte industriální kouzlo Ostravy

Objevte industriální kouzlo Ostravy

Už jste někdy navštívili moravskoslezskou metropoli Ostravu? Pokud ne, je nejvyšší čas to napravit. Ač se to někomu na první pohled nemusí zdát, Ostrava je opravdu malebným městem s mnoha okouzlujícími zákoutími. A vynechat byste neměli ani dolní oblast Vítkovice a vysoké pece.

Do Ostravy dojedete snadno po silnici – a to z různých koutů země. Velice pohodlnou cestou je ale nepochybně vlak. Pokud cestujete s malými dětmi nebo jen sami ve dvou, vlak zaručuje komfort pro všechny. Většina vlaků už má dnes také kupé pro rodiče s dětmi.

Pokud chcete váš výlet začít v centru města, vystupte na zastávce Ostrava – Stodolní. Nejen, že hned uvidíte jednu z nejznámějších ulic města, ale navíc se pohodlně dostanete do centra města i k zastávkám MHD.

V hezkém počasí můžu vřele doporučit návštěvu dolní oblasti Vítkovice. Vyrazit se dá i v trochu horších podmínkách, ale velká část prohlídky probíhá ve venkovních prostorách, proto se pořádně oblékněte a nezapomeňte ani deštník nebo alespoň nepromokavou bundu.

Do dolní oblasti jede hned několik tramvají. Už samotná cesta je velice zajímavá a člověk plnými doušky nasává atmosféru industriálních staveb a jejich monumentálnosti. V samotné dolní oblasti s průvodcem navštívíte jednu z již nečinných pecí.

Průvodci jsou obvykle bývalí zaměstnanci železáren a tak znají i mnoho pikantních historek o tom, jak pece fungovaly a jak vypadaly směny na nich. Podrobně znají také různé výrobní procesy.

V areálu působil známý architekt Josef Pleskot, který citlivě upravil objekty a vytvořil také zdejší Svět techniky, jehož návštěvu si užijí dospělí i děti. Pochopí zde mnoho fyzikálních zákonů, a to zábavnou formou.

Až se naplno nabažíte kouzlem industriální dominanty Ostravy, vyrazte do centra a pokochejte se známou stavbou radnice, projděte si pěší zóny, vyrazte se podívat na Bazaly nebo navštivte místní zoo, ve které se narodilo první české slůně.

Po cestě jistě narazíte na mnoho příjemných restaurací a hospůdek, kde Vám nabídnou dvanáctistupňové pivo, točenou limonádu nebo něco dobrého k snědku. Pokud si tedy nevezete svačinu s sebou.

Pokud do Ostravy vyrazíte, napište mi, co se Vám tam líbilo nejvíce na facebook!

 

 

 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo