ZPĚT Hlavní strana
Látkové kapesníky šetří kapsu i přírodu. Navíc jsou šetrné

Látkové kapesníky šetří kapsu i přírodu. Navíc jsou šetrné

Před několika se začaly v mnoha domácnostech zabydlovat jednorázové papírové kapesníčky. Postupem času z našich kapes vytlačily, dříve nepostradatelné, kapesníky látkové a dnes si bez nich svou rýmu ani neumíme představit. Ale jsou skutečně tito papíroví šikulové o tolik výhodnější, jak si většina z nás myslí? A co zátěž na životní prostředí?

Podle odhadů lze látkový kapesník použít až 520krát, čímž se hravě vrátí náklady vynaložené na jeho výrobu oproti papírovému kapesníčku, který doplácí na své jednorázové využití. Papírové kapesníčky jsou také mnohem náročnější na rodinný rozpočet.

Papírové kapesníčky jsou také velmi náročné na odpad. Použité papírové kapesníčky se znovu nerecyklují a po jednom použití končí na skládce nebo ve spalovně. K papírovým kapesníčkům samozřejmě také neodmyslitelně patří igelitový obalový materiál, což není pro naši přírodu snadno rozložitelný prvek. Igelitové obaly přetrvávají až stovky let na našich skládkách nebo končí ve spalovnách, které nikdo z nás nechce mít ve svém blízkém okolí.

Látkové kapesníky hrají významnou roli i na poli etikety, kde platí za vyšší standard. K otírání slz (ať už od smutku nebo od smíchu), zakrývání úst při odkašlání nebo setření nečistot z obličeje či oblečení, pravý gentleman a pravá lady použijí vždy právě kapesník látkový. Hezky složený látkový kapesníček můžeme často spatřit i ve vnější kapse pánského saka.

Barevný nebo dokonce krásně vyšívaný látkový kapesníček se uplatní i dnes jako vkusný dárek pro naše blízké.

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo