Pohodlný spánek

Spánek je pro většinu z nás jednou z nejoblíbenějších činností. Naše tělo si při něm po namáhavém dni odpočine a zregeneruje se tak, abychom byli připravení na další den. Víte, co všechno může kvalitu Vašeho spánku ovlivnit?

Jednou z takových aspektů je vhodně zvolená matrace a ložní prádlo. Co se týče matrací, na trhu jich je v dnešní době nepřeberné množství. Nejlépe si tu vhodnou pro Vás vyberete tak, že si ji v obchodě jednoduše vyzkoušíte a na chvíli si na ni lehnete. Povlečení byste pak měli volit z takového materiálu, který je Vám osobně příjemný. Například satén není úplně vhodný, ačkoliv ho někteří vyhledávají. Mezi oblíbené materiály naopak patří především bavlněné nebo flanelové ložní prádlo. V zimě pak mnozí uvítají teplejší fleecové povlečení. Pozornost je třeba věnovat také prostěradlu. Více zahřeje flanelové, jinak bohatě postačí to z bavlny.

Peřina a polštář jsou neméně důležité. Polštář by měl zachovávat tvar a být stále nadýchaný. V dnešní době v obchodech často narazíte na polštáře s antibakteriálni úpravou, což určitě ocení především alergici. Peřina je nejvhodnější lehká, vzdušná a zároveň dostatečně hřejivá.

Pokud jste příznivcem odpoledního spánku „po o“ a při té příležitosti postel nerozestýláte, můžete se na ni natáhnout a zachumlat se do jemného přehozu.

A co na sebe, abyste si spánek patřičně užili? V tom se Vaší fantazii meze nekladou. Určitě byste měli zvolit takové noční prádlo, které Vás nikde nebude škrtit a bude Vám především pohodlné. Některé dámy preferují noční košile – na zimu delší, v létě pak krátké. Nejoblíbenější jsou bavlněné košile, ale pro hezký večer se svým mužem ženy často obléknou i slušivější saténovou variantu. U obou pohlaví ale jasně vede klasické dvojdílné pyžamo. To se vyrábí v široké škále různých barev a střihů. V zimě tak můžete zvolit to s dlouhým rukávem a kalhotami, v létě je vhodnější pyžamo s krátkým rukávem a s kraťasy nebo tříčtvrtečními kalhoty. Pro dámy bývají k dispozici i pyžama s tílky.

Se spánkem se neodmyslitelně pojí i čas před tím, než se rozhodneme ulehnout a oddat se snění. V tu dobu už je většina z nás do pyžama převlečená. Proto často přijde vhod župan. Ten určitě všichni máme rádi pořádně nadýchaný a hřejivý. Pro navození romantické atmosféry pak dámy občas ze skříně vytáhnou i kratší saténový župánek. Ten ale samozřejmě tolik nezahřeje.

Co je ale vůbec nejdůležitější, je prostředí, ve kterém usínáme. Pro klidný spánek bychom měli usínat v neosvětlené a dobře vyvětrané místnosti, bez zapnuté televize nebo jiné elektroniky. Jedině tak si spaní náležitě užijeme.
 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo