ZPĚT Hlavní strana
Zdravotní problémy pomůže vyřešit kolo. Hodí se pro každého

Zdravotní problémy pomůže vyřešit kolo. Hodí se pro každého

Pamatujete si ještě kolo značky Favorit, na kterém v jisté době jezdili snad všichni? Měli jste ho doma také? Dnes je cyklistika úplně o něčem jiném. Kvalitní jízdní kolo už není záležitostí bohatých, ale dopřát si jej může téměř každý – vybavení ani oblečení není drahé. Jízda na kole je navíc velmi zdravá a je vhodná pro každého!

I my s manželem a dětmi rádi jezdíme na cyklistické výlety. Ty nejkratší mají jen několik kilometrů, ty delší měří i 70 či 80 kilometrů. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jezdit na kole je mnohem snadnější, než začít běhat. Navíc někteří lidé ani kvůli problémům s klouby či dechem běhat nemohou.

Kolo je podstatně příjemnější. „Když jsem měla po operaci s kolenem, kolo mi doporučovali snad všichni. I přes počáteční nechuť jsem na něj sedla a dnes jezdím pravidelně. Nic dlouhého a hlavně po rovině, ale jezdím i několikrát do týdne,“ říká moje kamarádka Aneta. Stačí se jen dobře obléct a můžeme vyrazit.

Cyklistika je komplexní sport

Jízdou na kole neposilujete pouze nohy, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale celé tělo, včetně paží, které se při jízdě střídavě natahují a uvolňují. Zároveň posilujete i břišní svaly. Cyklistikou tak tvarujete celé své tělo!

Pokud chcete také zhubnout a zlepšit fyzičku, je nezbytná pravidelnost. Pokud máte problémy s koleny nebo kyčlemi, dejte přednost rovinatějším terénům, kde nemusíte „ze sedla“ a využít můžete také různých bandáží.

Je to zábavné a v módě

Cyklistika láká k výletům! V okolí větších měst už jsou dnes cyklostezky - můžete zvolit rovinaté krátké trasy nebo vyrazit také do kopců. Naši známí dokonce pravidelně vyrážejí na kola na dovolenou – a to mimo jiné do hor.

Pokud se i vy rozhodnete usednout na bicykl a vydáte se na výlet, uvidíte, že je to mnohem zábavnější než pouhá chůze. Navíc jezdit na kole znamená být naprosto trendy.

Tak proč ještě váháte?

 

 

 

 

 

Foto © iStock

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo