S čím nosit tuniky?

K létu, které už je téměř za dveřmi, tuniky neodmyslitelně patří. Na výběr je spousta střihů, vzorů i barev, takže si vybere i ta nejnáročnější žena. Tenhle univerzální kousek zkrátka sluší každému, kdo ví, jak ho nosit. Víte, která tunika padne Vám?

Výběr toho pravého střihu je v případě tunik opravdu důležitý. Pokud byste si totiž vybrala nějakou, která Vám příliš nesedne, může Vám zbytečně přidat kilogramy nebo upozornit na Vaše nedostatky. Na co si tedy dávat pozor?

Zapomeňte na široké kalhoty. K tunice se hodí jedině úzké džíny. Výsledný outfit tak nepůsobí jako stan. Tunika navíc v tomto případě šikovně skryje boky i břicho. To samé platí i v případě, že si k tunice obléknete legíny. Rozhodně nezanevřete ani na sukně. Ale ty maxi a delší nechte ve skříni. Místo toho si oblékněte upnutější minisukni, která si s tunikami rozhodně rozumí. Přitáhnete tak pozornost ke svým nohám a případné nedostatky v pasu zůstanou skryté. Pokud sukně nejsou Vaším oblíbeným oblečením, zkuste šortky.

Na tuniku naopak rychle zapomeňte v případě, že máte široké boky a vosí pas. U této postavy je totiž třeba, abyste pas naopak zdůraznila. V tunice ho zbytečně schováte. Stejně tak tuniku neoblékejte, jestliže máte krátké a silnější nohy. Ty totiž zamaskujete jedině volnějšími kalhotami. Ty ale k tunice nesedí a výsledný outfit by Vám přidal kilogramy.

A jak tuniky šikovně kombinovat, abyste to nepřehnala? Je to jednoduché. Pokud máte jednobarevnou tuniku, bez obav si k ní můžete vzít vzorované legíny nebo kalhoty. Velmi oblíbený je třeba leopardí nebo hadí vzor. Pokud si naopak potrpíte spíš na vzorované tuniky, rozhodně si je vezměte jedině k tmavším jednobarevným kalhotám, případně legínám. Přece nechcete vypadat jako barevný klaun :-)

Co se týče ideálního střihu, záleží v tomto případě spíše na Vás a Vašem vkusu. Na výběr je více variant – volná tunika, projmutá pod prsy, s dlouhým nebo s krátkým rukávem, bez rukávů… Nejlepší tak bude, když si sama vyzkoušíte, která Vám nejlépe padne a ve které se budete cítit nejpohodlněji. V obchodech často narazíte na průsvitné tuniky. Ty jsou ale vhodné spíš pro ženy, které tímto kouskem neskrývají nedostatky.

Tunika je zkrátka univerzálním, vzdušným, lehkým a volným kouskem, který můžete bez obav nosit při každé příležitosti – na pláži přes plavky, do města s džíny, na procházku s legínami nebo kraťasy, nebo třeba večer do společnosti v kombinaci se sukní.

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo