Nemůžete spát?

Cvičte, poslouchejte hudbu a nebojte se tmy. Také se vám stává, že unavení spadnete do postele, říkáte si, že hned usnete, a ono nic? Nespavostí trpí značná část populace. Častěji to jsou starší lidé, ale i ti mladí nezřídka těžko usínají.

Co udělat proto, aby se vám spalo lépe a abyste si v noci opravdu odpočali? Přečtěte si naše tipy! Dodržujte spánkovou hygienu. Pokud se vám stává, že nemůžete usnout, snažte si vytvořit režim. Ať je všední den nebo víkend, snažte se dodržovat podobný čas, kdy uléháte do postele. Vašemu tělu prospěje také, pokud vstáváte stále v podobný čas. Ložnici zároveň zbavte všech věcí, které by vás mohly rozptylovat a narušovat váš režim. První v této řadě je televize!

Naopak příznivě působí příjemná barva stěn či pohodlné povlečení.Tma je základV ložnici také myslete na to, že tmu ke svému spánku opravdu potřebujete. Pokud ještě nemáte, čím zatemnit okna, popřemýšlejte nad koupí závěsů nebo žaluzií. Soustřeďte se také na všechny blikající přístroje, kterých máme někdy plnou ložnici.Nezapomínejte cvičitJakýkoliv tělesný pohyb přispívá ke zdravému spánku. I když nejste zrovna fanouškem pocení a tělocvičen, využijte jiné možnosti. Cvičte doma, vyrazte se projít se psem nebo alespoň několikrát vyjděte schody v domě.

Pravidelné cvičení vás příjemně unaví a budete snadněji usínat.Relaxujte pomocí hudbyI když někteří lidé dávají přednost úplnému tichu, jiní milují zvuky relaxační hudby. Zvlášť ve městech, kde hluk často neustává ani v noci. Stejně jako miminka, i dospělí reagují na relaxační monotónní zvuky a snadněji se jim při nich usíná. Dnes se prodávají i specializovaná cd například se zvuky moře. Pomůže vám také, pokud se budete soustředit na svůj dech a zhluboka dýchat.Míň kofeinu a horká vodaPokud přes den vypijete několik šálků kávy a k večeři si ještě nalijete kolu, určitě se vám dobře spát nebude. Jen málokdo nereaguje na kofein a spí i v případě, že večer vypije kávu nebo jiný nápoj s kofeinem. Možná patříte mezi ně. Co je naopak prokázané jako pomoc při nespavosti, je teplá sprcha, která příjemně působí i na sluchové buňky.

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo