ZPĚT Hlavní strana
Sluneční paprsky: se správnou ochranou vám neublíží

Sluneční paprsky: se správnou ochranou vám neublíží

Pobyt na slunci je velice zdravý a navíc příjemný. Paprsky ale umějí být také pořádně nebezpečné a je třeba chránit svou pokožku, oči a také hlavu. Jak na to? Dnes Vám poradím!

Vyberte si správnou značku

Předtím než si vyberete krém, který se stane vaším průvodcem po celé léto, je důležité vědět, že ve velké většině krémy filtrují pouze část UVB záření a propouští UVA záření. Tato záření jsou původci hnědých skvrn a stárnutí pokožky. Doporučujeme tedy zvolit spíše krém s ochranným faktorem nejméně 30, který poskytuje rovněž ochranu před UVA.

Krém 2 v 1

Dnešní ženy jsou, co se týká výběru krému na opalování, velmi náročné, žádají od něj stále více! Vybrat můžete krémy, které vydrží účinkovat dlouhou dobu a vydrží i případné koupání. Krém vybírejte pro jednotlivé události. K moři budete nejspíš potřebovat jiný krém než na zahradu k babičce. Krémy někdy obsahují i složky pro zvlhčení pleti nebo účinkují i proti vráskám.

Prodlužte hydrataci

Během letních večerů je aplikace krému po slunění opravdovým rituálem, který je zároveň i okamžikem relaxace a intenzivní hydratace. Je na vás, který typ péče si vyberete: osvěžující gel, ultravýživný krém, pleťové mléko s exotickým parfémem či efektem prodloužení opálení.

Chraňte i Vaše oči

Pozor na oči, slunce neútočí jen na pokožku, je rovněž škodlivé pro oční tkáně. Týká se to zvláště dětí mladších 12 let, jejichž oční čočka propouští téměř 75% UV záření oproti 10% ve věku 25 let! I když je vaše děti budou žádat, určitě nekupujte brýle, které lze koupit například v hračkářství, zvolte vždy kvalitní model, který odpovídá evropským nařízením. Totéž se týká i vás, bez slunečních brýlí se se jednoduše neobejdeme. Vyberte si kvalitní filtraci UV paprsků, vždy modely označené CE a číslem od 1 do 4. Na pláži či na horách vždy volte kategorii 4 nebo 5. Pozor zvolíte-li ochranu číslo 5, mějte na paměti, že s takovýmito brýlemi nelze řídit.

Mrkněte na trendy 

I když máte na paměti, že kvalita slunečních brýlí je zcela zásadní, přesto je jasné, že při výběru slunečních brýlí hraje důležitou roli vedle tvaru obličeje hlavně také móda. Už několik let zůstávají tím nejžhavějším trendem brýle XXL! Správné návykyUž jste si určitě vybrali ten ideální opalovací krém i sluneční brýle, které vás budou provázet celým létem.

Máme pro vás ještě několik rad, jak se chránit před úpalem či spálením pokožky na slunci:

  • nevystavujte se slunci mezi 12. – 16. hodinou

namažte se opalovacím krémem každé dvě hodiny a vždy po koupání (pokud nemáte speciální krémy z lékárny)

  • i po několika dnech opalování se stále chraňte
  • chraňte se i ve dnech, kdy není velké horko - nebezpečná je intenzita UV záření, ne vysoká teplota
  • maximálně chraňte děti: jsou na slunce citlivější než my
  • noste široký klobouk a sluneční brýle

 Užijte si slunce a nestrachujte se o své zdraví!

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo