ZPĚT Hlavní strana
Úklid v ledničce pomůže zachovat čerstvost

Úklid v ledničce pomůže zachovat čerstvost

Dříve jsem nebyla tak pečlivá v organizaci prostoru ve své lednici. Před časem jsem ale byla na návštěvě u kamarádky, která mi dala několik tipů. Ty jsem si osvojila a musím říci, že se v lednici skvěle orientuji a potraviny zůstávají dlouho čerstvé.

Důraz na hygienu

Aby se bakterie nemnožily, je třeba dodržovat jednoduchou věc: žádná špinavá zelenina nebo ovoce. Potraviny vyjměte z přebytečných obalů, pokud je to možné (např. jogurty) nebo je omyjte. Zbylé jídlo uchovávejte přikryté fólií nebo v plastové misce. Je třeba je také uchovávat odděleně, aby nedocházelo k nežádoucí kontaminaci.

Vše má své místo

Průměrná teplota v chladničce je 5˚C, v jednotlivých místech se však liší. Respektovat tyto jednotlivé teplotní zóny představuje základ zdravého uchovávání potravin.

Chladná zóna (mezi 0˚ C a 3˚ C) je vhodná pro potraviny, které se rychle kazí: čerstvé maso a ryby, čerstvé ovocné džusy, již otevřené mléčné výrobky.

Střední zóna (mezi 4˚ C a 6˚ C) pro dezerty, mléčné výrobky, sýry.

Dveře chladničky (mezi 6˚ C a 8˚ C) pro vejce, nápoje, máslo, již rozdělané uzeniny a hořčici.

Oddělené boxy (mezi 8˚ C a 10˚ C) pro čerstvou zeleninu a ovoce.

Pro správné rozlišení těchto zón pečlivě prostudujte návod k Vaší chladničce!

Několik rad k nezaplacení

  • Nepřeplňujte Vaši chladničku!
  • Pro správné fungování je nutná cirkulace vzduchu.
  • Potraviny, kterým končí datum trvanlivosti, umisťujte na dostupnější místo. Jen tak na ně nezapomenete a nebudete je zbytečně vyhazovat. 
  • Před otevřením dvířek si promyslete, kam které potraviny uložíte, čímže předejdete nežádoucímu větrání a úniku chladu.

Přerovnat lednici není nic těžkého. A uvidíte, že se Vám tato péče bohatě vrátí! Pro uchovávání potravin je připraveno mnoho různých úložných systémů. Mít v kuchyni pořádek nikdy nebylo snazší.

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo