ZPĚT Hlavní strana
Tuniky vypadají božsky na jakékoli postavě

Tuniky vypadají božsky na jakékoli postavě

Dnes tak oblíbené tuniky mají své kořeny až ve starověkém Římě. Muži i ženy si připevňovali přes rameno dva kusy látky, nazývané tunika. Materiál, ze kterého se tuniky šily, byl převážně len nebo vlna. Lidé z vyšších vrstev mívali tuniky ušité z hedvábí.

Provedení bylo často pestře barevné a bohatě vyšívané. Tuniky se nosily doma i při práci. Tunika sedláků, řemeslníků a vojáků sahala nad kolena, ale tuniky žen a svobodných občanů až po kotníky.

Dnes jsou tuniky nedílnou součástí šatníku každé moderní ženy a představují rozvolněné halenky v různých střizích a barvách. Pod jejich názvem se dnes skrývá něco aktuálního a velice ženského. Každá žena touží mít více kousků různých střihů tohoto oděvu a jinak tomu nebude ani během letošní sezóny, která se nese ve znamení svěžích barev, originálních střihů a potisků plných fantazie.

Tyto vzdušné svršky působí skutečně nadčasově a i vy, stejně jako já, jistě oceníte jejich prodlouženou délku, která lichotí každé postavě a navíc ji opticky prodlouží.

Kromě typického volného a pohodlného střihu je jejich základním znakem především délka. Charakteristická délka tuniky je pod zadeček nebo až po kolena. Tuniky se dokážou také hravě přizpůsobit rozmanitému počasí, a proto se nabízí v různých délkách rukávů - krátké, tříčtvrteční, dlouhé nebo jako top bez rukávů.

Takové tuniky jen vybízejí k různým experimentům. Velice žensky tuniky působí ve spojení s legínami nebo kalhotami v trendy slim střihu. Dokonce ani není třeba se bát tuniku přepásat výrazným opaskem. Svému outfitu tak dodáte nový originální vzhled.

Nosíte tuniky? Napište mi na facebooku!

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo