ZPĚT Hlavní strana
Francie láká cyklisty z celého světa. Vyrazte tam i Vy!

Francie láká cyklisty z celého světa. Vyrazte tam i Vy!

Přejete si prožít dovolenou jinak než obvykle? Už nechcete pouze lenošit na plážovém lehátku? Sníte o objevení neznámé krajiny podle vlastního tempa? Dál nehledejte, mám pro Vás řešení: navštivte Francii na kole!

Čeká vás mnoho turistických možností podle Vaší nálady. Každý si najde to své. Vybrali jsme pro Vás několik nápadů na cyklovýlety.

Podél řek a potoků

Vyjížďka podél řeky je sen: tichá krajina, harmonický vodní tok. Klidná cesta působí jako balzám na duši! V posledních letech vzniklo mnoho nových tras. Nejznámější je samozřejmě Loira na kole. Osm tisíc kilometrů dlouhá stezka přiláká ročně 700 000 cyklistů.

Pokud máte raději méně frekventované cesty, doporučujeme Vám spíše trasy podél řeky Oise, Rhony, Garonny či kanálu Nantes. Vodní toky Vás přivedou do krajiny, kterou byste po cestě autem neobjevili.

Kolem jezer

Proč se neprojet okolo jezer? Například v Alpách nabízí jezero Bourget desítky kilometrů cyklostezek. Jezero Jura Vás okouzlí impozantností a upravenými cestami. V regionu Auvergne je 4,5 km dlouhá zelená stezka kolem jezera Chambon a představuje další alternativu, zejména pokud máte děti.

Na mořském pobřeží

Cyklisté si užijí také výlety mezi písečnými dunami a plážemi nebo výhledy z útesů. Stezky byly speciálně upraveny pro co nejvyšší komfort jejích uživatelů. Pak již stačí jen poslouchat uklidňující šumění moře. Trasa Vélodyssée měřící téměř 1 400 km vede podél Atlantického oceánu, z Anglie do Baskicka; je zcela jisté, že ačkoliv neprojedete celou trasu, najdete si úsek, který se Vám bude líbit. Ostatně i krajina a stezky kolem měst Dieppe, Seine-Maritime ležící na Alabastrovém pobřeží si Vás získají. Azurové pobřeží nabízí více než jen polehávání na pláži: šlápnutím do pedálů objevte mořské pobřeží!

Zelený život

Pokud jste strávili hektický rok a tak nyní netoužíte po ničem jiném než po klidu, volném prostoru a ptačím zpěvu, vydejte se na venkov do jeho různorodé přírody. Také zde mnoho regionů disponuje speciálně upravenými cyklostezkami. Např. Périgord Noir je vysněným místem, kde se vám bude příjemně dýchat a zároveň Vás oslní svou přírodní krásou. 

Okouzlí Vás také nádherná Provence, zelená Normandie, a pokud jste sportovní cyklistkou, můžete zkusit také stoupání do Alp. Nezapomeňte se ale pořádně obléknout a nepřeceňte své možnosti!Se svými zážitky z cest se mi můžete svěřit na facebooku

© Kurhan - Fotolia.com

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo