ZPĚT Hlavní strana
Benešovsko má co nabídnout. Vyrazte třeba na Konopiště!

Benešovsko má co nabídnout. Vyrazte třeba na Konopiště!

Pokud stále přemýšlíte, kde si užijete pohodový den nebo víkend plný zábavy, vyrazte do Benešova! Právě toto městečko je skvělým výchozím místem pro celou řadu různých výletů.

Pokud máte rádi historii, jistě Vás nadchne zámek Konopiště nebo Jemniště. Pokud zatoužíte po koupání, můžete se vypravit na Slapy, které jsou vzdálené jen 30 kilometrů. Městečko nabízí také bohaté sportovní vyžití.

Ať už chcete vyrazit na výlet na celý víkend nebo pouze na jeden den, Benešov je tím pravým místem. Až dorazíte do města, vypravte se na zdejší náměstí, které nabízí posezení v mnoha restauracích. Navíc právě odsud vyjíždí povláček, který Vás odveze na zámek Konopiště.

Příjemná projížďka stojí jen 20 korun a na stejnou jízdenku se v případě potřeby dostanete i zpátky. Až z vláčku vystoupíte, vydejte se na zámek, který stojí v kopci. Projít si zde můžete hned několik různých okruhů a k procházce lákají také zdejší zahrady.

Pokud nebudete mít dost, můžete také navštívit zámek Jemniště, který také nabízí prohlídky. První zmínka o zámku pochází již ze 14. století. Pokud se Vám bude na zámku líbit, můžete se nejíst v místní restauraci. Jemniště nabízí také možnost ubytování v apartmánech.

V případě, že zatoužíte po sportu, můžete se vrátit zpět do Benešova. Město nabízí celou řadu možností vyžití. Můžete si vyrazit zahrát tenis, badminton, nohejbal, beachvolejbal nebo třeba bowling. Ve městě najdete také krytý plavecký bazén i venkovní koupaliště.

Pokud by Vám to ale přes to nestačilo, můžete se vydat na Slapy, které jsou vzdálené 30 kilometrů. Na slapské přehradě jsou k dispozici loďky nebo šlapadla a vodní plocha svádí k dalším sportům. Pokud se ale cítíte unaveni, můžete se pouze natáhnout ve stínu pod stromy. 

Kam jezdíte na výlety s rodinou Vy? Napište mi na facebook!

 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo