ZPĚT Hlavní strana
Vyrazte za krásnou přírodou do Českého Švýcarska

Vyrazte za krásnou přírodou do Českého Švýcarska

Pravčická brána, Hřensko, soutěsky řeky Kamenice… České Švýcarsko je skvělá volba pro všechny, kteří milují přírodu a zajímavé skalní útvary. Ať už se chystáte na jednodenní výlet nebo na delší dovolenou, Hřensko a okolí jsou tím pravým místem, kde načerpáte nové síly.

Vstupní branou do krásné přírody Národního parku České Švýcarsko je Hřensko, které leží na soutoku Labe a Kamenice. Je nejníže položenou obcí v České republice a je častým cílem turistů z blízkého i dalekého okolí.

Už příjezd do Hřenska od Děčína stojí za to. Před návštěvníky se otevře překrásný kaňon řeky Labe, pískovcové skály se tyčí do výšky, cestu obklopují také lesy a dole se leskne hladina řeky. Takovou scenérii neuvidíte nikde jinde.

Hřensko je obklopené skalními stěnami, a ačkoli leží nejníže v České republice, tak si tam člověk připadá jako na horách. Díky zdejšímu klimatu se v okolí obce daří horským rostlinám, což je považováno za raritu.

Projít se tady můžete po naučné stezce a také využít oblíbené turistické atrakce a nechat se svézt na loďce mezi soutěskami. Loďky jezdí Endumundovou a Divokou soutěskou.

K prvnímu otevření dolní části soutěsky došlo v květnu 1890 a byla pojmenována po svém zakladateli – Edmundova. Zpřístupnění se střední část – Divoká soutěska dočkala až za osm let.

Projížďka loďkou mezi skalami vás určitě nadchne. I v letních měsících je zde chladněji, proto si nezapomeňte mikinu nebo bundičku.

Až si dosyta užijte Hřenska a jeho zákoutí, můžete se vydat na proslulou Pravčickou bránu, která je největším přírodním skalním mostem na kontinentu a je národní přírodní památkou.

Od místa vstupu do areálu se rozbíhají upravené stezky a schodiště na jednotlivé vyhlídky, odkud můžeme pozorovat samotnou Pravčickou bránu nebo se kochat působivými pohledy do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Užijte si výlet!

 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo