ZPĚT Hlavní strana
Výlet do Říma se dá pojmout i nízkonákladově

Výlet do Říma se dá pojmout i nízkonákladově

Říká se vidět Řím a zemřít. Já tak úplně nesouhlasím. Člověk by měl vidět Řím, vrátit se domů a za několik let opět vyrazit. Tepající italská metropole se totiž neomrzí. Navíc v dnešní době levných letenek a nízkonákladových společností Vás takový výlet nezruinuje.

My jsme do Říma vyrazili bez dětí a vzhledem k tomu, že jsme tam nebyli poprvé, pojali jsme to tentokrát trochu volněji – žádné bezhlavé běhání po památkách, ale poklidné procházky s občasnými zastávkami na kávu či něco dobrého k snědku.

Pokud na svém výletě do Říma hodláte také relaxovat, ale také něco poznat, zkuste třeba procházku z Vatikánu k Andělskému hradu.

Ve Vatikánu si kromě interiéru slavné baziliky nezapomeňte vylézt také na její kopuli. Výhled na město je odtud opravdu jedinečný. Mimo jiné uvidíte z výšky i zahrady vatikánských muzeí. I svatopetrské náměstí vypadá z výšky nádherně.

Až se dostatečně pokocháte, sestupte zpátky dolů a vydejte se k Andělskému hradu. K němu Vás bezpečně dovedou cedulky, a pokud se zeptáte místních, jistě Vám rádi poradí.

V Andělském hradě je pohřben například císař Hadrián, císař Marcus Aurelius či Lucius Verus. Památka, jejíž stavba byla zahájena v druhém století našeho letopočtu, sloužila také jako pevnost, ve které se ukrývali v nebezpečných dobách papežové. Hrad dokonce s Vatikánem spojuje tunel.

I odsud se ale skýtá nádherný pohled na město, a to zejména v době západu slunce. Pokud se zde hodláte zdržet, myslete na to, že po západu slunce je zde chladno od řeky Tibery, která se pod hradem vine.

Pokud se sem stihnete podívat dříve, vyrazte ještě na ostrůvek Isola Tiberina, který dříve sloužil jako „karanténa“ pro nemocné. I zde na vás dýchne jedinečná atmosféra Říma.

Po cestě jistě potkáte řadu klasických kaváren a pizzerií, tak neváhejte a stavte se na něco dobrého. V Římě se najíte za podobné peníze jako v lepších restauracích u nás doma.

Taky už máte návštěvu Říma za sebou? Jak se vám tam líbilo? Napište mi na facebook!

 

 

 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo