ZPĚT Hlavní strana
Objevujte historii na hradě Karlštejn

Objevujte historii na hradě Karlštejn

Přemýšlíte, čím si zpestřit prázdniny? Tak se vydejte na hrad Karlštejn, který leží přibližně 30 kilometrů od Prahy. Hrad nechal vybudovat císař Karel IV., který zde chtěl uchovávat korunovační klenoty Svaté říše římské a také ostatky svatých.

Hrad Karlštejn patří mezi nejznámější památky českých zemí. Pokud jste zde ještě nebyli, anebo si jen chcete hrad připomenout, vydejte se tam na výlet. My se na něj vracíme pravidelně, nebo´t nás okouzlil nejen on, ale také zdejší příroda.

Pokud se na hrad vypravíte v sezoně, můžete si spolu s průvodcem projít hned několik vyhlídkových okruhů a dozvědět se snad všechno o historii památky. Mimo jiné také o tom, zda sem opravdu dříve nesměly ženy tak, jak je to popsáno ve slavném filmu Noc na Karlštejně.

Vydat se můžete například do soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV., navštívit ale můžete také posvátné prostory hradu, a to včetně slavné kaple svatého kříže a vydat se můžete také na velkou věž, odkud je kouzelný pohled do krajiny.

Pokud vás po cestě přepadne hlad, sehnat jídlo není nic složitého. Hrad je doslova obklopen různými stánky nebo restauracemi a Vám tak zbývá jediné – vybrat si z velkého množství nabídek.

Pokud ještě nebudete unaveni, můžete navštívit také některá místa v okolí. Za zmínku určitě stojí Svatý Jan pod skalou, který se nachází jen několik kilometrů od hradu a kde je slavné poutní místo.

Poblíž se nachází také Budňanská skála, což je zajímavý geologický odkryv zvrásněných vrstev vápenců a břidlic s výskytem zkamenělin, anebo slavný 350 let starý dub.

Poblíž je i lom známý pod názvem Amerika, který připomíná atmosféru přírody ve Spojených státech. Zatopením původního lomu vznikla jezera s průzračnou modrou vodou, která svádí ke koupání. To je ale zde z bezpečnostních důvodů zakázáno.

 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo