ZPĚT Hlavní strana
Výlet do Londýna není nedostupný. Letenky stojí pár stovek

Výlet do Londýna není nedostupný. Letenky stojí pár stovek

Ceny letenek do Londýna se díky nízkonákladovým společnostem dostaly jen na několik stokorun za jednu cestu a častěji vycházejí levněji, než jízdenky na autobus. Je tedy ideální vypravit se do Londýna, který láká na celou řadu zajímavých památek, ale také na levné nakupování.

Pokud se rozhodnete vyrazit, není to složité. Pravidelné lety nabízejí letiště v různých částech republiky a v různých akcích Vás zpáteční letenka bude stát doslova pár stovek. Nám se například podařilo vyrazit z Brna za necelých tisíc korun za zpáteční cestu.

I ubytování se dá sehnat poměrně levně. Noclehy nabízejí různé hotely i hostely, a také soukromí majitelé bytů.

Toho, co je v Londýně k vidění, je opravdu mnoho. Vynechat nesmíte procházku kolem řeky Temže, a to od Tower bridge a pevnosti Tower do centra, k parlamentu, Big Benu a Westminterskému opatství. Pokud půjdete pomalu a budete se chtít na některých místech pokochat, může Vám taková cesta zabrat i celé dopoledne.

V cíli své procházky narazíte na jednu z novodobých dominant města, a to London Eye, tedy velké kolo, které nabízí fantastický pohled na město. Vyplatí se koupit si vstupenku přes internet dříve, a to na určitý čas, abyste nemuseli čekat ve frontě. Navíc to vyjde levněji.

Příjemnou procházku nabízí i známý Hyde park. Tuto cestu zase můžete bez obav spojit s návštěvou Buckinghamského paláce. Procházka parkem je velice příjemná, navíc si po cestě můžete dopřát piknik nebo posezení na lavičce s výhledem do zeleně.

Nezapomeňte navštívit také jedno z místních muzeí nebo galerií. Známé je například londýnské muzeum voskových figurín. My jsme ale dali raději přednost Národní galerii, jejíž sbírka umění je velice obsáhlá a člověk by tam mohl pohodlně strávit celý den. Vstupné je navíc zdarma.

Nezapomeňte také na nákupy, které se zde opravdu vyplatí. Ať už si chcete pořídit něco hezkého na sebe nebo třeba sportovní vybavení, určitě si vyberete. Nabídka je široká.

Další tipy najdete na přiložené mapce. Máte nějaká oblíbená místa v Londýně? Napište na facebook!

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo