ZPĚT Hlavní strana
Norimberk táhne. Nabízí památky, nákupy i zoo

Norimberk táhne. Nabízí památky, nákupy i zoo

Jen pár desítek minut jízdy od českých hranic leží německé město Norimberk, které je u nás známé zejména velkými adventními trhy. Pokud si ale myslíte, že to je jediný správný čas, kdy město navštívit, mýlíte se.

Norimberk toho nabízí mnohem víc a bavit se zde budete po celý rok. A to jak na výletě v páru, tak s rodinou či kamarády.

Do Norimberku se můžete vypravit jak autem, tak vlakem nebo autobusem. Z České republiky je tam velice pohodlné spojení a cesta není příliš dlouhá. Ať už se chystáte na jednodenní výlet nebo na celý víkend, nebudete zklamaní.

Krásnou procházku si užijete například, pokud se vypravíte na místní hrad. Středověká stavba tvoří severní hranici historického centra města a je odsud opravdu krásný pohled na různé části Norimberku. Zachovala se také velká část hradeb.

Pokud toužíte po památkách, nezapomeňte se vydat ke kostelu Panny Marie a Norimberskému orloji. Dominantou pozdně gotické stavby jsou dvě věže vysoké 99 metrů s měděnými kopulemi. Kostel byl ve druhé světové válce poničen a jeho opravy trvaly až do roku 1994.

Kostel se nachází na ústředním náměstí. Pokud chcete mít jeho prohlídku zpestřenou, vyrazte sem před polednem. Přesně ve 12 hodin se totiž rozezní orloj a začne jeho představení.

Jestli vám tou dobou vyhládne, nezapomeňte ochutnat norimberskou klobásu, která je známá po celém světě. Němci ji rádi jedí se zelím, a i když tato kombinace působí na první pohled zvláštně, rozhodně špatně nechutná.

Posilnit se můžete také v jedné z místních pivnic, které nabízejí charakteristická piva včetně pšeničných. V některé z restaurací můžete narazit na obsluhu v typických krojích a s opravdu jedinečnou atmosférou.

Po obědě můžete vyrazit za dalšími památkami, jako je například Dürrerův dům, kostel svatého Sebalda nebo areál sjezdů NSDAP s muzeem a dokumentačním střediskem nacismu.

Pokud raději pobudete venku, tak doporučuji navštívit zdejší zoologickou zahradu. Kromě obvyklých zvířat zde chovají i delfíny, kteří vystupují v pravidelné show. Vidět zde můžete i kapustňáky a mnoho dalších zajímavých zvířat. Prohlídku započněte už před branou a dejte si zdejší vyhlášený preclík.

Výlet do Norimberku je také ideální příležitostí nakoupit si. Ať už jde o módu, jídlo nebo suvenýry, tady si určitě přijdete na své! Domů nezapomeňte dovézt norimberské perníčky, klobásky nebo svařené víno v lahvích.

Už jste byli v Norimberku? A co se Vám tam líbilo nejvíc? Napište mi na facebook!

 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo