ZPĚT Hlavní strana
Písecko láká na historii i překrásnou přírodu

Písecko láká na historii i překrásnou přírodu

Vypravte se do jižních Čech objevovat krásy města Písku, které leží na řece Otavě. Výlet si zpestřete třeba vyjížďkou na koni nebo koupáním v některém z nedalekých rybníků.

Písek patří k perlám mezi českými městy a vypravit se tam na výlet určitě stojí za to. Projděte se historickým centrem a nevynechejte ani procházku po nábřeží a Jelení most přes řeku Otavu, který byl vybudován nejspíš za vlády Přemysla Otakara II. v 2. polovině 13. století.

Jelení se mu říká proto, že most měl být pojmenován po tom, kdo po něm první přejde. Nikdo ale tehdy asi nepočítal s tím, že prvním bude zatoulaný jelen. Památka se dnes oficiálně jmenuje Kamenný most v Písku.

Ten ale nebude jediným, co vás při procházce kolem řeky Otavy zaujme. Zdejšímu nábřeží se totiž přezdívá Amsterdam nebo Titanik.

Pokud zatoužíte obdivovat místní historii, zajděte se podívat do Prácheňského muzea, které Vám ji ukáže. Zajímavá je i návštěva elektrárny královského města Písku, která je i se svým technickým vybavením stále funkční.

Děti jistě ocení návštěvu píseckého hřebčince, odkud pocházel hřebec Ardo. Ten byl modelem pro jezdeckou sochu svatého Václava na pražském Václavském náměstí. Jejím autorem sochař Josef Václav Myslbek. Jeden z modelů sochy najdete na nádvoří hřebčince.

A pokud se rozhodnete vyjet si třeba na výlet na koni, neváhejte se vydat do nedalekých Štětic, kde je velká farma, která se na vyjížďky specializuje. Navštívit můžete například mohylu Jana Žižky z Trocnova, která připomíná bitvu u Sudoměře.

Mnohé místní rybníky vám v horkých dnech poslouží ke koupání.

Pokud do Písku vyrazíte, napište mi, co se Vám tam líbilo nejvíce na facebook!

 

 

 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo