ZPĚT Hlavní strana
Celodenní výlet do pražské zoo nadchne celou rodinu

Celodenní výlet do pražské zoo nadchne celou rodinu

Přemýšlíte nad tím, kam vyrazit na víkend? Pražská zoologická zahrada vás určitě nezklame. Na své si tam přijdou jak dospělí, tak i děti. A nezáleží na tom, zda ještě vozíte kočárek, nebo už máte odrostlejší potomky.

Do Tróji se pohodlně dostanete autem (počítejte s tím, že budete platit parkovné), autobusy z holešovického nádraží nebo přívozem z Podbaby.

S prohlídkou zahrady můžete začít ve spodní části – u lachtanů, tučňáků, goril a šelem nebo v horní části zahrady, kde najdete mimo jiné lední medvědy, vydry, orangutany či nedávno postavený  hrošinec a sloninec a také domov zeber a žiraf.

Záleží na Vás, zda dáváte přednost šplhání kopce na počátku (v tom případě naberte směr k ledním medvědům), a nebo v závěru vycházky (potom se odeberte k lachtanům).

Vynechat samozřejmě nesmíte ani červenou pandu, která sídlí někde uprostřed a její výběh je zde snad od nepaměti. Mám sice takový pocit, že jsem ji během svých návštěv zahrady zahlédla snad jen dvakrát, pokaždé to ale byl velký zážitek a snad nikdy jsem nevynechala příležitost, jak ji ve velkém zarostlém výběhu hledat.

Zoologická zahrada se v posledních letech výrazně změnila, zvířata mají větší výběhy, některá z nich se dokonce přestěhovala a jiné jsou také podmínky pro návštěvníky. Dnes už se nemusíme spokojit s párkem v rohlíku a žlutou limonádou, ale stánky nabízejí celou řadu více či méně chutných jídel a nápojů.

Vyrazit můžete s malými dětmi, pro které jsou přichystané vozíky, ale také se psy, pro které jsou na mnoha místech mističky, ze kterých se mohou napít.Pokud dáváte přednost klidnější procházce, doporučuji Vám vyrazit ve všední den, a nebo za ne úplně slunečného počasí. Pokud je totiž „den jako stvořený pro návštěvu zoo“, buďte si jistí, že nejste sami, kdo si toho všiml.

Počítejte s tím, že v zahradě můžete pohodlně strávit celý den. A to zvlášť pokud se svými potomky necháte nalákat na četná hřiště, pískoviště nebo do dětské zoo. Nezapomeňte si proto vzít dostatek jídla a pití – pokud nechcete utrácet – a také mikinu či svetřík.

Každopádně v zoo si den užijete od začátku do konce. Jak se Vám tam líbilo mi napište na facebook!

FOTO: ZOO Praha

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo