ZPĚT Hlavní strana
Vydejte se za černými kladrubáky do Slatiňan

Vydejte se za černými kladrubáky do Slatiňan

Slatiňany jsou malé město ve východních Čechách, které nabízejí mnoho zajímavých cílů pro Váš výlet. Prozkoumat můžete zámek i hřebčín, kde chovají starokladrubské koně. Zajímavý program nabízí i muzeum Švýcárna a děti se mohou vyřádit na Kočičím hrádku.

Slatiňany leží nedaleko od Chrudimi a Pardubic. Je to malebné menší město, které má přibližně 4100 obyvatel. Protéká tudy řeka Chrudimka.

Svou prohlídku můžete začít na zdejší dominantě, na zámku, jehož historie se začíná psát již ve 14. století. Navštívit můžete zdejší zámeckou expozici nebo expozici věnovanou koním.

Zámeckým parkem se potom můžete vypravit k muzeu Švýcárna, kte je interaktivní expozice kladrubských koní, a také Kočičímu hrádku, kde si na své přijdou zejména děti.

Je to miniatura hradu, kterou koncem devatenáctého století nechala v lese za slatiňanským parkem postavit kněžna Vilemína Auerspergová.

Nezapomeňte navštívit také zdejší hřebčín, který je známý chovem starokladrubských vraníků. Hřebčín nabízí prohlídky s výkladem, ale také vyjížďky pro začátečníky i pokročilé na jízdárnu i do terénu.

Pokud vás neláká ani jedno, můžete se pouze posadit a sledovat impozantní vraníky na pastvě. Nebo můžete využít možnosti objednat si kočár a projet si město tímto poněkud netradičním způsobem.

Kromě různých zajímavých atrakcí nabízejí Slatiňany také několik restaurací a kaváren, kde si můžete výlet zpestřit něčím chutným. Další řadu restaurací najdete v nedaleké Chrudimi, které také stojí za návštěvu.

 

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo