ZPĚT Hlavní strana
Závěsy a záclony jsou v módě. Rozzáří Váš domov

Závěsy a záclony jsou v módě. Rozzáří Váš domov

Po módní vlně neosobních a strohých interiérů sledujeme v poslední době návrat k útulnějšímu stylu. Zásadní místo v takových interiérech mají záclony a závěsy. Pokud také patříte k těm, které na oknech neuspokojí jednoduché hliníkové žaluzie, a toužíte spíše po teplu domova, nechte se inspirovat mým článkem.

A jaké jsou trendy a novinky?

Stejně jako v jiných oblastech módy, tak i zde platí, že je dovoleno téměř vše. In jsou například jemné a elegantní jednobarevné závěsy a záclony v tlumených tónech, ale také výrazné barvy a divoké vzory. Záleží jen na vás a vašem vkusu. Samozřejmě ale platí, že je na místě vhodně kombinovat a ladit celý interiér.

Velmi hezké a praktické jsou takzvané voálové závěsy, které zároveň plní funkci záclon. Jsou částečně průhledné. Propouští světlo, ale vidět skrz ně dovnitř není. Hodí se do každého interiéru. Mohou být jak krátké, tak dlouhé. Nejčastěji jsou z polyesteru (po vyprání jsou prakticky hned suché) a nabízejí velkou škálu barev. 

Dalším typickým materiálem pro záclony a závěsy je polyesterový etamín. Zde se často používá dekorativní provedení proužků tón v tónu, které vypadají jako vytkávané, nebo různých jiných dekorů např. listů či květin.

Do menších oken se hodí vitrážové záclonky, které nezakrývají celé okno, ale pouze jeho část. Některé mají krásnou výšivku.

A pokud jste skutečnými milovníky romantického stylu nebo máte byt zařízený starožitnými kusy, pak se k vám určitě budou hodit klasické bílé záclony s poutky na uchycení ve stylu opony, které si můžete vybrat v různých stupních zdobnosti.

Naším posledním tipem jsou funkční závěsy, které jsou neprůhledné a slouží především k zatemnění místností. Bývají z kvalitních těžších materiálů v tmavších barvách, ale i tyto závěsy mohou dobře doplnit a ozvláštnit váš domov.

Co vám ale rozhodně doporučuji je to, aby záclony a závěsy ve vašem domově korespondovaly s dalšími textiliemi. Vhodně kombinujte to, co se vám nejvíce líbí. Jde o to, aby se výsledek líbil hlavně vám a vašim nejbližším.

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo