ZPĚT Hlavní strana
Jak vybrat správnou podprsenku?

Jak vybrat správnou podprsenku?

Téma mnohokrát probrané, ovšem stále aktuální. Údajně až 80% žen nosí špatnou velikost podprsenky. Nikdy tedy není pozdě, něco se přiučit, udělat si ve věci jasno a poznat svou správnou velikost.

Taková správně padnoucí podprsenka vám může snadno ulevit od bolavých zad. Neboť velké poprsí, které je špatně ukotvené, opravdu může způsobovat letité problémy s bolestmi zad nebo hlavy.

Stejně tak příliš úzká ramínka, zařezávají se do ramen. Příliš úzký obvod zase brání kvalitnímu a plnému dýchání, volný obvod neposkytuje potřebnou oporu, vzadu vyjíždí. Úzké kostice mohou utlačovat žlázy a tak bychom mohli pokračovat s výčtem negativ ještě dlouho.

Lepší je přejít na pozitivní přínosy. Správná podprsenka, sedí na svém místě, nikam se neposouvá, neuhýbá, neškrtí, ani netlačí. Poskytuje dostatečnou oporu, prsům malým i velkým. Prostě drží na místě co má. Správně široká a nastavená ramínka pomáhají rozložit váhu poprsí. A poslední, ovšem zásadní věc, dobře padnoucí kvalitní podprsenka drží a zvedá hlavně vaše sebevědomí. Správná podprsenka vás automaticky napřímí. Nastoupí pocity jistoty a sebevědomí, vyrovnáte záda, vypnete hruď, zvednete hlavu a o to přece jde. Kdo se cítí dobře, taky dobře vypadá.

Na co konkrétně si dát pozor:

Obvod kolem hrudníku, je alfou omegou správného výběru. Obvod zajišťuje největší část opory. Změřte se těsně pod prsy, měří se na těsno a při výdechu. Číslo vám pomůže se přiblížit správnému výběru. Výsledná velikost obvodu by měla být ještě o pár centimetrů menší, než jste naměřili.

Při zkoušení dejte pozor, aby obvod nebyl příliš těsný, omezoval by vás v pohybu i dýchání. Zároveň nesmí být volný a samovolně vyjíždět nahoru, veškerá váha by pak byla na vašich ramenou. Většina podprsenek je opatřena trojicí háčků k zapnutí, což vám umožní obvod mírně přitáhnout, jakmile začne povolovat. Zkoušejte tedy vždy se zapnutím na poslední, nejvzdálenější háčky. Pro kontrolu zkuste vsunout prsty pod zapnutou podprsenku a odtáhnout od páteře. V ideálním případě vám tam půjdou zasunout maximálně dva prsty. Správná podprsenka sedí na místě a splyne, pokud o ní celý den nevíte, je to tak správně.

Ramínka. Správně by měla mít pouze doplňkovou funkci. V případě, že vám podprsenka sedí dobře obvodem, nese téměř veškerou váhu. Ramínka nesou pouze část zátěže, pokud se příliš zařezávají, je to špatně. Pozor na příliš úzká ramínka, nedoporučují se ani u malých prsou. Lepší jsou plochá a širší, která lépe váhu rozloží.

Košíčky. Rozměr přes prsa se měří bez podprsenky a v nejširším místě. Pokud zvolíte košíčky příliš hluboké, budou se krabatit, vlnit nebo odstávat, pak potřebujete menší velikost. Naopak příliš malé košíčky mohou vytvářet efekt dvojitých prsou, prsa vám z nich budou „přetékat“.

Kostice. Kostice by měla správně kopírovat měkkou část prsu a končit až v podpažní jamce. V žádném případě nesmí tlačit, či být jinak nepříjemná. Pokud podprsenku sundáte a máte otlaky, nebo začervenalá místa, potřebujete větší velikost. Pokud vám kostice naopak odstává, je třeba sáhnout po velikosti menší.

Nakonec se prohlédněte ze všech stran, zda podprsenka správně sedí na místě. Zkuste se protáhnout, udělat pár pohybů. Správně zvolená podprsenka se nehne, drží na místě, nikde netlačí, není nepříjemná a neomezuje vás v žádném pohybu, cítíte se v ní prostě dobře. Pokud jste takovou našli, máte vyhráno.

Nezapomínejte na pravidelnou, ale jemnou údržbu, a jakmile začne časem povolovat, neotálejte s výměnou. Však už dobře víte jak na to.

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo