ZPĚT Hlavní strana
S čím máte spojený svátek svatého Valentýna?

S čím máte spojený svátek svatého valentýna vy?

Více než dvě třetiny obyvatel si připomínají svátek svatého Valentýna. Tento anglosaský svátek nebyl v našich zeměpisných šířkách z počátku příliš oblíbený, ale v posledních letech si získává čím dál tím větší popularitu.

Lidé si obvykle darují drobnosti, jako jsou květiny, šperky nebo třeba spodní prádlo. To je oblíbeným dárkem zejména pánů, není ale neobvyklé, že si krásné podprsenky a kalhotky kupují i samy ženy, aby potěšily své muže.

A víte, odkud se romantický svátek svatého Valentýna vzal? Legenda praví, že za dob císaře Klaudia II. žil v Římě kněz, který se jmenoval Valentýn. Ten i přes výslovný zákaz císaře oddával vojáky a jejich partnerky. Klaudius si nepřál, aby jeho muži byli ženatí, podle něj jim to totiž ubíralo sílu a zápal na bojišti.

Odvážný kněz byl při porušování nařízení přistižen a přísný panovník ho nechal setnout. Za připomenutí tohoto příběhu je zodpovědný basník Geoffrey Chaucer, který žil a tvořil ve 14. století. V jedné ze svých básní zmínil svatého Valentýna jako patrona zamilovaných. Už tehdy si ho začali lidé připomínat.

V České republice se ještě před nedávnem svátek slavil jen v některých domácnostech. Obliba svátku ale roste a restaurace jsou na svátek zamilovaných často plné párů. Lidé se začali vydávat také na společné víkendy a kupovat si dárečky. Připomeňte si letos svátek zamilovaných i vy a potěšte své nejbližší. Žádná příležitost, jak projevit náklonnost, by neměla zůstat nevyužitá.

Valentýnský tip na dárek: VÝŠIVKY NA MÍRU ♥

Rádi byste letos partnera překvapili originálním valentýnským dárkem, který jen tak někdo nemá? Vyznejte mu lásku netradičně prostřednictvím stylového trička či praktických ručníků s tematickou výšivkou!  Fantazii se ale meze nekladou. Datum výročí, společný koníček, vtipné hlášky...Je to jen na vás!

Jednoduše si vyberete produkt na našem partnerkém webu Astoreo, zvolíte si barvu výšivky, napíšete vlastní text a máte hotovo. My vše připravíme a za pár dní máte skvělý dárek doma!

Přihlášení
Registrovat
Zapomenuté heslo
Zapomenuté heslo